Projektowanie ogrodów jest naszą specjalnością, która rzutuje również na pozostałe usługi związane z założeniem oraz pielęgnacją ogrodu. W swej pracy używamy tradycyjnych technik rysunkowych jak też nowoczesnego oprogramowania komputerowego wspomagającego projektowanie ogrodów.

Projektowanie ogrodów to proces pracochłonny i wymagający czasu.


Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, aby móc cieszyć się dopasowanym do własnych potrzeb, wymarzonym ogrodem.

Wiedza i doświadczenie są niezbędne, aby ze zwykłego kawałka przestrzeni móc stworzyć funkcjonalny i jednocześnie piękny teren, w którym chętnie będziemy wypoczywać, bawić się z dziećmi i przyjemnie spędzać czas.

Zanim zaczniemy przygotowywanie projektu przeprowadzamy analizę terenu i podłoża. Dzięki temu, jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie gatunki roślin, aby ogród prezentował się jak najlepiej i aby dopasowanie do warunków glebowych umożliwiało jak najlepszy wzrost roślin przy jak najmniejszym nakładzie pracy.

Biorąc pod uwagę preferencje użytkowników, warunki glebowe czy ukształtowanie terenu możemy zaprojektować ogród w dowolnym stylu.

HARMONOGRAM PRAC PROJEKTOWYCH

Po przedstawieniu koncepcji klientowi zaczyna się praca nad doborem odpowiednich roślin, projektowaniem elementów małej architektury i wybór materiałów nawierzchni. Dodatkowo do projektu dołączamy schemat nawodnienia i oświetlenia.

Wszystkie elementy są ustalane indywidualne ze zleceniodawcą, podobnie jak cała praca nad projektem: na każdym etapie konsultujemy się z klientem i cała praca jest z nim dokładnie omawiana.

Do naszej oferty należy nie tylko projektowanie ogrodów indywidualnych i przydomowych. Zajmujemy się równiez sporządzaniem projektów ogrodów miejskich i terenów zielonych w centrach miast.